O nas

O nas

tommy-nina
tommy-nina
tommy-nina

Tommy Harevis & Nina Dąbrowska

Jesteśmy podróżnikami, artystami, muzykami.

Od lat uczymy się kosmowizji i sposobów na dobre życie od rdzennej starszyzny plemiennej z Gwatemali, m.in. śp. Tata Pedro Cruz z plemienia Tz’utujil, potomek Majów znad jeziora Atitlan.

Od 2012 roku podróżujemy m.in. ze wspomnianą starszyzną po świecie, również odwiedzając Polskę, gdzie Tatas i Nanas (tytuły przewodników tradycji) dzielą się swoją wiedzą i praktykami.

Jako, że kakao jest rośliną, która w sposób ceremonialny i codzienny wykorzystywana była przez ludy Mezoameryki od niepamiętnych czasów, a przez Majów od tysiącleci, dzielimy się z Tobą tym, że od lat uczymy się na jego temat u źródła.

Pasjonują nas dawne kultury, wiedza ludzi rdzennych i to, w jaki sposób korzystając z ich rad i praktyk możemy pozytywnie wpłynąć na życie nasze i bliskich. Dzięki Majom na co dzień odkrywamy potęgę wdzięczności i szacunku, dlatego też postanowiliśmy dzielić się kakao jako “Gracias Cacao”, przekazując tę wartość: przypominać sobie i innym o dziękowaniu za wszystko, co mamy i dostajemy. Doceniając drobne gesty, zauważając chwile, zatrzymując się przy kubku ciepłego kakao w obliczu nieustannie płynących cykli czasu.

Razem prowadzimy również polską stronę poświęconą Tradycyjnemu Kalendarzowi Majów – Cholq’ij: www.kalendarzmajow.pl

Tommy Harevis

Muzyk, flecista, podróżnik. Jestem pasjonatem, który stara się wykorzystać muzykę do wyrażenia przeżywanych uczuć oraz fascynacji życiem, światem i ludźmi.

Swoją twórczość koncentruję na muzyce instrumentalnej, relaksacyjnej, terapeutycznej, etnicznej i filmowej. Moją specjalnością są etniczne flety z wielu krain świata, które kolekcjonuję i wykorzystuję w trakcie nagrań i koncertów. Regularnie podróżuję po świecie nabierając natchnienia i ucząc się u rdzennych przewodników. Latem 2014 zostałem inicjowany do pracy ze “Świętym Ogniem” wg tradycji plemienia Majów Tz’utujil z Gwatemali.

Prowadzę swoją stronę i sklep z instrumentami : www.harevis.com

Spotify / Youtube itp.: 

nina-dzungla

Nina Dąbrowska

 Zajmuję się rękodzielnictwem od zawsze i pochodzę z artystycznej rodziny. Obecnie studiuję na Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego, gdzie rozwijam swoje pasje. Gram na bębnie obręczowym, ukulele i śpiewam, co daje mi dużo radości. 

Od małego również interesuję się kulturą Majów, co później, w dorosłym życiu, magicznie zaowocowało podróżami do dżungli, niebywałych świątyń majańskich, wykopalisk archeologicznych i poznania potomków tej niezwykłej kultury. W tym właśnie czasie miałam okazję poznać Kakao od tradycyjnej strony. 

Prowadzę stronę z rękodziełem www.junglemorpho.com 

Skontaktuj się z nami